AktualnościNOWE WSPARCIE DLA TRZECH BRANŻ.

29 września, 2020

Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie.

Nowe przepisy wprowadzają wsparcie dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Prezydent Andrzej Duda podpisał przepisy, które wprowadzają tzw. „Tarczę 5.0”.

Dzięki pomocy ZUS, będą możliwe zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień.

Taka pomoc będzie przyznana płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji, wystaw.
Aby uzyskać zwolnienie, warunkiem jest prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 r. Wnioski o zwolnienie będzie można składać do końca listopada.

Świadczenie postojowe

Osoby prowadzące firmy będą mogli wnioskować także o świadczenie postojowe. Prawo do niego uzyskają osoby, które prowadzą działalność jako agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni.
Agenci turystyczni będą mogli otrzymać środki, jeżeli rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020.
Warunkiem jest także odnotowanie przez przedsiębiorców przestoju w prowadzeniu biznesu w następstwie wystąpienia COVID-19. Nie mogą też podlegać ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu, chyba że podlegają ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej.
Sytuacja wygląda nieco inaczej wśród branży przewodników turystycznych. Ważne jest by działalność miała charakter sezonowy i w 2019 r. być wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy. Pomoc będzie dostępna dla tych przewodników którzy zawiesili działalność gospodarczą, ale po 31 sierpnia 2019 roku.

Dodatkowe świadczenie postojowe w „Tarczy 5.0”.

To świadczenie jest dla tych, którzy otrzymali już świadczenie postojowe. Prawo do dodatkowego świadczenia będzie przysługiwało przedsiębiorcom, sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji. Chodzi m.in. o transport turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych czy prowadzenia dyskotek, salonów gier elektronicznych, plaż, jarmarków.

POLECAMY:

 

https://szydlowscyipartnerzy.pl/wp-content/uploads/2020/05/logo_white.png

SIERADZ

ul. Jana Pawła II 12/49-50
+48 43 827 30 00

Obserwuj Nas:

FILIA WARSZAWA

ul. Bartycka 24b lok. 84
ul. Cybernetyki 19b
kom. 602 199 357

FILIA ŁÓDŹ

Al. T. Kościuszki 99 lok. 1 U 90 – 441 Łódź

KONSULTACJE

Szydłowscy i Partnerzy
Joanna Szydłowska Zbigniew Szydłowski s.c.

Copyright © JZS 2020

Translate »